Mecz Radunia Stężyca - Chojniczanka Chojnice dnia 2024-04-07 10:15 na stadionie Gminny Stadion Sportowy - wynik 1-2

W ostatnim spotkaniu II Ligi - East drużyna Radunii Stężyca podejmowała Chojniczankę Chojnice na Gminnym Stadionie Sportowym. Mecz rozegrany został dzień wcześniej o godzinie 10:15. Po emocjonującej rywalizacji to Chojniczanka Chojnice wyszła zwycięsko, pokonując gospodarzy 2-1. Wynik na przerwę wskazywał na prowadzenie Radunii, ale druga połowa należała do gości, którzy odwrócili losy starcia na swoją korzyść.

Relacja z przebiegu meczu pomiędzy Radunią Stężyca a Chojniczanką Chojnice

Dziś na Gminnym Stadionie Sportowym odbył się zacięty mecz pomiędzy drużyną gospodarzy, Radunią Stężyca, a gośćmi z Chojniczanki Chojnice. Spotkanie należało do 27. kolejki II Ligi - East i dostarczyło kibicom wiele emocji. Ostatecznie to goście cieszyli się z wyjazdowej wygranej 2-1, mimo że na przerwę schodzili z wynikiem 1-0 na korzyść Raduni.

Na boisku pojawiły się zespoły w mocnych składach, gotowe do walki o punkty. Pierwsza połowa była zacięta, z obiema drużynami stwarzającymi sobie okazje bramkowe. To jednak gospodarze jako pierwsi pokonali bramkarza rywali. W 25. minucie to właśnie H. Zwozny strzelił gola na 1-0 po zagraniu od kolegi z drużyny, ciesząc tym samym licznie zgromadzonych fanów Raduni.

Po przerwie widzowie nie mogli narzekać na brak emocji. Chojniczanka Chojnice wyrównała w 56. minucie za sprawą R. Kurtovica, który skrzętnie wykorzystał okazję. Goście jednak nie zamierzali się zatrzymywać i w 64. minucie V. Sabala ustalił wynik na 1-2, trafiając do siatki po skutecznej akcji z udziałem kolegów z drużyny.

Obie drużyny zaciekle walczyły o kolejne bramki, co skutkowało wzmożonymi starciami na boisku. Sędzia nie szczędził kartek, a zawodnicy otrzymywali żółte kartki za faule i brutalne zagrania. W drużynie gospodarzy K. Tulowiecki, B. Kasprzak, P. Czajkowski, D. Bashlay i sam autor gola H. Zwozny zostali ukarani kartkami. Z kolei w zespole gości H. Vitalucci, S. Szczytniewski i D. Nowacki także zobaczyli żółte kartki od arbitra.

Niestety, emocje sięgnęły zenitu w końcówce meczu, co zaowocowało dwoma czerwonymi kartkami. Niestety, szczegóły nie zostały podane, jednak agresywna gra zawodników oraz nerwy doprowadziły do usunięcia graczy z obu drużyn z boiska.

Radunia Stężyca będzie teraz przygotowywać się do kolejnych spotkań z Zagłębiem Lubin II, Jastrzębiem oraz Pogonią Siedlce. Z kolei Chojniczanka Chojnice zmierzy się w najbliższym czasie z Hutnikiem Kraków, Zagłębiem Lubin II oraz Sandecją Nowy Sącz. Kibice obu drużyn mogą być pewni, że emocji na pewno nie zabraknie w kolejnych meczach!