Stal Stalowa Wola kontra Chojniczanka Chojnice, wynik spotkania: 2-1

W emocjonującym starciu półfinałowym baraży o awans w II Lidze - Wschód, Stal Stalowa Wola triumfowała nad Chojniczanką Chojnice wynikiem 2-1. Mecz, który odbył się w środę na Podkarpackim Centrum Piłki Nożnej, przyniósł kibicom wiele emocji, szczególnie w drugiej połowie, gdyż pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Decydujące bramki padły dopiero po przerwie, co zapewniło gospodarzom awans do finału baraży.

Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej gościło ekscytujący pojedynek

W środowe popołudnie, 29 maja 2024 roku, Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej było sceną półfinałowego meczu barażowego II Ligi Wschodniej pomiędzy drużynami Stal Stalowa Wola i Chojniczanka Chojnice. Spotkanie rozpoczęło się o 16:45, a sędziował je doświadczony L. Kuźma. Atmosfera na stadionie była gorąca, a kibice z całego Podkarpacia tłumnie przybyli, by wspierać swoją drużynę.

Przebieg meczu minuta po minucie

Pierwsza połowa meczu rozpoczęła się dynamicznie, z wyraźnym zaangażowaniem obu drużyn. Stal Stalowa Wola, jako gospodarze, od samego początku starała się narzucić swoje warunki gry. Mimo licznych prób, żadna z drużyn nie zdołała przełamać defensywy przeciwnika, a pierwsze 45 minut zakończyło się bezbramkowym remisem.

W 47. minucie żółtą kartkę otrzymał zawodnik gospodarzy, D. Oko, za niesportowe zachowanie, co dodatkowo podgrzało atmosferę na boisku. Kolejne minuty przynosiły coraz więcej emocji, aż wreszcie w 60. minucie, po pięknej akcji ofensywnej, D. Urban zdobył pierwszy gol dla Stal Stalowa Wola, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 1-0.

Goście z Chojniczanki Chojnice nie zamierzali jednak kapitulować. W 67. minucie S. Szczytniewski został ukarany żółtą kartką za nieprzepisowe zagranie. Mimo to, drużyna z Chojnic ciągle szukała swoich szans, co prowadziło do kilku niebezpiecznych sytuacji pod bramką gospodarzy.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się skromnym zwycięstwem Stal Stalowa Wola, w 90. minucie B. Pioterczak podwyższył prowadzenie na 2-0, ku wielkiej radości miejscowych kibiców. Jednakże, dosłownie chwilę później, w doliczonym czasie gry, T. Boczek strzelił honorowego gola dla Chojniczanki Chojnice, ustalając wynik spotkania na 2-1.

W 90. minucie A. Imiela z drużyny gospodarzy otrzymał żółtą kartkę za opóźnianie gry, jednak nie miało to już większego wpływu na wynik meczu. Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Stal Stalowa Wola, którzy pokazali wyjątkową determinację i waleczność.

Mecz był pełen emocji i z pewnością na długo pozostanie w pamięci kibiców. Teraz przed Stal Stalowa Wola kolejne wyzwanie – mecz z Miedzią Legnica, natomiast Chojniczanka Chojnice będzie musiała zebrać siły na swoje następne spotkania.